Crna Gora – Letonija 2:3 (20:25, 17:25, 25:21, 25:18, 9:15)

Dvorana: SH Daugava. Gledalaca 245. Sudije: Rebecca Rafn Hagen i Malin Byhlin

Crna Gora : Burzanović, Dragović, Marković, Pejović, Rosić, J. Đurović, S. Đurović, Dević, Adžić, Šušić, Vučetić, Tvrdišić.

Letonija : Zvaigzne, Linde, Levinska, Brivule, Ankevica, Ergle, Neciporuka, Teivane, Luse, Ozola, Lazda, Upeniece.

Drugog dana kvalifikacionog turnira za Evropsko prvenstvo, naše kadetkinje poražene su od domaćina, reprezentacije Letonije, rezultatom 3:2 (25:20, 25:17, 21:25, 18:25, 15:9).

“U prva dva seta nismo pokazale dobru igru. U trećem i četvrtom setu uz veliki motiv i želju uspjeli smo da izjednačimo na 2:2. Na početku petog seta došlo je do pada koncentracije i nismo uspjeli da napravimo preokret i savladamo domaćina. Sjutra nas očekuje meč sa Ukrajinom i nadamo se da ćemo ostvariti pobjedu na kraju turnira” – izjavila je nakon meča kapitenka naše kadetske reprezentacije Milena Burzanović.

Poslednjeg, trećeg, dana turnira našu reprezentaciju očekuje meč protiv reprezentacije Ukrajine od 14,30 časova po našem vremenu (15,30 po lokalnom).

U prvom meču drugog dana turnira Srbija je savladala Ukrajinu, rezultatom 3:0 (25:18, 25:12, 25:8).

Crna Gora – Srbija 0:3 (10:25, 23:25, 23:25)

Dvorana: SH Daugava. Gledalaca 20. Sudije: Malin Byhlin i Rebecca Rafn Hagen

Srbija : Sarić, Radović, Rodić, Kocić, Lekić, Batinić, Perović, Glušac, Milunović, Mirosavljević, Jonjev, Ilić.

Kadetkinje Crne Gore savladane su u petak, u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se održavaju u Rigi(Letonija), od reprezentacije Srbije rezultatom 3:0 (25:10, 25:23, 25:23)

“Nakon olako izgubljenog prvog seta u kome smo ušli dosta uplašeno i sa previše respekta prema protivniku, sredinom drugog seta smo uhvatili ritam na prijemu i servisu i bili ravnopravni protivnik. Ostaje žal što nismo iskoristili šanse u drugom setu, nakon rezultata 21:23 stigli smo na 23:23 i servis greškom dozvolili protivniku set loptu, što je iskusan i kvalitetan protivnik znao da kazni. Čitav treći set je bio rezultatska klackalica, niko nije uspio da se odvoji više od 3 poena. Opet smo kod rezultata 23:22 za protivnika imali laganu kontru koju nismo uspjeli da riješimo i platili danak neiskustvu. Nadam se da ćemo u nastavku turnira prikazati igru kao u drugom i trećem setu.” izjavio je nakon meča selektor reprezentacije Nikola Masoničić.