by Ilija Kovačević | 05:03:2017 | 19:25:48

Luka Bar – Herceg Novi : 3 - 0 (25:23, 26:24, 25:17)

Dvorana : SC Topolica, gledalaca oko 50.
Sudije ; J. Tošić i S. Vujičić (obje iz Bara)

Luka Bar : Bojović, Dević, Duraković, Joksimović, Rovčanin, J. Rosić, M. Rosić, Vujanović, Vuković, Barjaktarović, Peruničić, Cenović.

Herceg Novi : Bratić, M. Ćirović, Zloković, Mališić, Kamčeva, Kapor, Petranović, A. Ćirović.

Aktuelni šampion je upisao i 13-ti trijumf i poslije dana pauze ponovo se vratio na lidersku poziciju.

“Sirene” su u utakmici 14. kola Prve lige, savladale Herceg Novi koji je ostao na šest trijumfa i osam poraza. Novljanke su lideru i aktuelnom šampionu pružile snažan otpor, ali ipak dobra igra nije bila dovoljna ni za set, a poslije sat i 20 minuta igre gošće su morale da polože “oružje”. Doduše, domaće su u većem dijelu meča igrale sa drugom postavom !

Gošće su dobro počele i do pred sam kraj prvog seta imale prednost. Ipak, kvalitetnije Baranke su na 21:21 uhvatile gošće, a kada su povele 23:21, bilo je riješeno pitanje prvog seta.

Rezultatska “klackalica” nastavljena je u drugom setu. Domaći su bolje krenule, gošće još bolje nastavile i u finišu imale odličnih 20:24. Međutim, ni to im nije bilo dovoljno za set. Serijom od šest uzastopnih poena, Baranke su i ovaj dio igre riješile u svoju korist.

Treći set bio je samo formalnost kojeg su domaće riješile u svoju korist 25:17.