Odbojka

Rivijera u Baru izborila plasman u polufinale Play – off-a

| 27:03:2017 | 08:43:09


Galeb – Budvanska rivijera Budva 2:3 (25:16, 23:25, 25:19, 21:25, 12:15)

Bar ;  SD “Topolica”, gledalaca oko 100.
Sudije: Slobodan Kovačević (Podgorica) i Nikola Plamenac (Bar)

Galeb : Vujošević, Tvrdišić, Nikolić, Ćaćić, Mašanović, Sekulović, Čavić, Bulatović, Đukić, Vujović, Šušić, Mumović.

Budvanska rivijera Budva : Burzanović, Lučić, Đurović, Sredović, Rondović, Marković, Drešić, Delić, Pejović.

Odbojkašice Budvanske rivijere Budva savladale su ekipu Galeba i sačuvale 4. poziciju koja ih vodi u polufinale play off-a.

U veoma uzbudljivom meču nakon pet setova gošće su uspjele da dođu do trijumfa i u slučaju pobjede u poslednjem kolu, nad ekipom Budućnosti, obezbijediće poslednju poziciju koja vodi u play-off Prve lige za seniorke.
 
Iako su "Galebice" povele 1:0, ekipa iz Budve je pokazala da se neće predati bez borbe. Budvanke su izjednačile u drugom setu, ali su domaće u neizvjesnom trećem setu došle do novog vođstva. U četvrtom igračice iz Budve predvođene odličnom Milenom Burzanović izbrile su taj-brek, u kojem su takođe bile bolje.

Rezultati 17. kola

Galeb – Budvanska rivijera Budva 2:3 (25:16, 23:25, 25:19, 21:25, 12:15)
Budućnost Bemax – Luka Bar 0:3 (17:25, 15:25, 21:25)
Nikšić – Herceg Novi 1:3 (27:25, 20:25, 23:25, 23:25)
Gorštak – Morača 0:3 (13:25, 13:25, 10:25)
Gimnazijalac – Rudar 0:3 (12:25, 16:25, 11:25)
 
Tabela ;

1. Luka Bar           17      16      1        49
2. Galeb                17      13      4        39
3. AOK Rudar       17      12      5        37
4. B.rivijera BD     17      11      6        34
5. Morača             17      11      6        32
6. Herceg Novi     17      8        9        23
7. Budućnost B.   17      5        12      12
8. Gorštak            17      3        14      10
9. Nikšić               17      3        14      10
10. Gimnazijalac  17      3        14      9

Parovi 18. kola

Luka Bar – Gimnazijalac
Herceg Novi – Galeb
Budvanska rivijera Budva – Budućnost Bemax
Morača – Nikšić
Rudar – Gorštak