Odbojka

Odbojkašice u četvrtak i petak sparinguju sa Albanijom

izvor ; OSCG | 23:05:2017 | 18:22:31


Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore odigraće u četvrtak i petak (25 i 26.maj) dvije prijateljske utakmice sa selekcijom Albanije.

Trening utakmice će se odigrati u Mediteranskom sportskom centru u Budvi, u terminu od 17 – 20h.

U kvalifikacijama za SP, naše odbojkašice igraće u grupi C sa selekcijama Bugarske (domaćin turnira), Turske, Rumunije, Švajcarske i Kosova. Kvalifikacioni turnir kod odbojkašica igraće se u Sofiji 30.maja-04.juna 2017.godine.

Prvoplasirana reprezentacija sa ovog turnira stiče pravo direktnog plasmana na Svjetsko prvenstvo, dok će drugoplasirana igrati sa ostalim drugoplasiranim selekcijama još jedan turnir (22-27.avgusta) 3.runde, sa kojeg će samo pobjednik ići na SP 2018. u Japanu.

U Evropskoj ligi naše dame će igrati u grupi B protiv selekcija Francuske, Ukrajine i Gruzije.
Sistem takmičenja je isti kao prošle godine, igraće se dva turnira u grupi, a domaćin prvog turnira je Gruzija (16-18.juna), a drugog Francuska (23-25.jun).

Plasman na finalni turnir u konkurenciji odbojkašica izboriće prvoplasirane ekipe iz grupa i domaćin finalnog turnira. U slučaju da ne bude organizatora finalnog turnira, igraće se po sistemu domaćin gost (polufinale i finale) i u tom slučaju plasman u polufinale izboriće prvoplasirane selekcije i najbolja drugoplasirana ekipa iz svih grupa.

Selektor odbojkašica Crne Gore Dragan Nešić skratio je spisak igračica koje konkurišu za mjesto u timu za kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo:

TEHNIČARI
Evgenija Milivojević (Sokol)
Tamara Roganović (Tent Obrenovac)
Marija Šušić (Galeb)

SREDNJI BLOKERI
Ana Otašević (Stinca Bakau)
Marija Milović (Veneles)
Andrea Laković (Agrolend Temišvar)
Saška Đurović (Morača)
Mina Dragović (Morača)

KOREKTORI
Nikoleta Perović (Stinca Bakau)
Elza Hadžisalihović (Sens Olimpik)
Teodora Čavić (Galeb)

PRIMAČI SERVISA
Ksenija Ivanović (Telekom Baku)
Jelena Cvijović (Penicilina Iaši)
Iva Vujošević (SAD koledž)
Milena Buzanović (Budvanska Rivijera Budva)
Katarina Budrak (Junion Sent Klaud)
Danijela Džaković (Pursaklar)
Milana Rovčanin (Luka Bar)
Dragana Peruničić (Luka Bar)

LIBERO
Anja Pejović (Budvanska Rivijera)