Odbojka

Žetva medalja Galeba u Makarskoj

| 26:09:2017 | 05:09:08


U sklopu priprema za predstojeću odbojkašku sezonu, ekipa Galeba je od 22. Do 25. septembra učestvovala na 15.Međunarodnom memorijalnom odbojkaškom turniru "Kate Erceg 2017." koji je održan u Makarskoj. Nakon 2 dana kvalitetne odbojke, uzbudljivih susreta, najveći pehar su podigle odbojkašice Galeba, a u finalu su po drugi put na turniru, “preletjele” juniorsku reprezentaciju Zagreba (2:0, po setovima 25:18, 25:20 ) koje su do tada pobjeđivale ; Triglav, Makarsku, te Rudar.

Jedina ekipa koja je bila blizu da ugrozi Baranke, bio je ŽOK Dubrovnik, koje su u svojoj možda najkvalitetnijoj utakmici turnira povele prvi set 25:20, da bi istim rezultatom izgubile drugi, a treći je sa 15:13 otišao na stranu ekipe iz Bara .

ŽOK Galeb je osvojio prvo mjesto u konkurenciji 12 ekipa iz regiona: Juniorska reprezentacija Zagreba, ŽOK Dubrovnik, ŽOK Rudar, ŽOK Triglav, ŽOK Sinj, OK Makarska, ŽOK Solin, OK Trogir, ŽOK Gimnazijalac, ŽOK Tabor i  ŽOK Triglav 2.

Kroz 5 mečeva na turniru, sve igračice Galeba su dobile priliku da se odmjere sa protivnicama na turniru.

Za ŽOK Galeb su nastupile: Vujović Nikoleta, Čavić Teodora,Vujošević Lana, Mašanović Marijana, Bulatović Milica, Marotić Lana, Ćaćić Katarina, Mumović Marijana, Nikolić Anđela, Stanišić Zorka, Tvrdišić Tijana i Vučićević Viktorija.

Na kraju turnira su treneri i stručni žiri birali najbolje igračice, kao i postavu turnira pa su tako nagrade otišle u ruke :

Najbolja igračica: Lana Vujošević ( ŽOK Galeb )

Najbolja tehničarka: Gabrijela Stipanović (ŽOK Dubrovnik)

Najbolji libero : Izabela Štimac (junior.repr. Zagreba)

Najbolja postava turnira : Nikoleta Vujović ( ŽOK Galeb), Katjuša Mohović ( ŽOK Kranj), Ana Ištuk ( junior.repr. Zagreba), Sonja Svrkola (ŽOK Rudar), Teodora Čavić ( ŽOK Galeb ) i Orsula Štaka (ŽOK Dubrovnik).

 
Tabele po grupama,postignuti rezultati i konačni plasman ekipa:
 
GRUPA A
Pozicija       Teams         Odigrano    P       I        BOD
1        ŽOK Dubrovnik              2        2        0        4
2        ŽOK Sinj                        2        1        1        4
3        ŽOK Tabor                     2        0        2        1
GRUPA B
Pozicija       Teams         Odigrano    P       I        BOD
1        ŽOK Rudar                    2        2        0        6
2        ŽOK Triglav                   2        1        1        3
3        ŽOK Trogir                    2        0        2        0
GRUPA C
Pozicija       Teams         Odigrano    P       I        BOD
1        ŽOK Galeb                      2        2        0        6
2        Reprezentacija Zagreba  2        1        1        2
3        ŽOK Triglav 2                  2        0        2        1
GRUPA D
Pozicija       Teams         Odigrano    P       I        BOD
1        OK Makarska                2        2        0        6
2        ŽOK Solin                     2        1        1        2
3        ŽOK Gimnazijalac         2        0        2        1

Razigravanje 8.-12. mjesto
23-09-2017 09:00
ŽOK Tabor          2 – 0 ŽOK Trogir
23-09-2017 09:00
ŽOK Triglav 2               0 – 2 ŽOK Gimnazijalac
23-09-2017 14:30
ŽOK Trogir          2 – 1 ŽOK Triglav 2
23-09-2017 14:30
ŽOK Tabor          2 – 0 ŽOK Gimnazijalac
24-09-2017 09:00
ŽOK Tabor          2 – 0 ŽOK Triglav 2
24-09-2017 09:00
ŽOK Trogir          2 – 0 ŽOK Gimnazijalac

Subota, 23.9.2017. - Četvrtfinale
23-09-2017 10:30
ŽOK Dubrovnik            2 – 0 ŽOK Triglav
23-09-2017 10:30
ŽOK Galeb           2 – 0 ŽOK Solin
23-09-2017 12:00
ŽOK Sinj              0 – 2 ŽOK Rudar
23-09-2017 12:00
Reprezentacija Zagreba           2 – 1 OK Makarska

Subota, 23.9.2017. - Razigravanje 5.-8. mjesto
23-09-2017 18:00
ŽOK Triglav                  2 – 0 ŽOK Solin
23-09-2017 18:00
ŽOK Sinj              2 – 1 OK Makarska

Subota, 23.9.2017. - Polufinale
23-09-2017 19:30
ŽOK Dubrovnik            1 – 2 ŽOK Galeb
23-09-2017 19:30
ŽOK Rudar          1 – 2 Reprezentacija Zagreba

Nedjelja, 24.9.2017. - Utakmica za 7. mjesto
24-09-2017 10:30
ŽOK Solin            0 – 2 OK Makarska
Nedjelja, 24.9.2017. - Utakmica za 5. mjesto
24-09-2017 10:30
ŽOK Sinj              1 – 2 ŽOK Triglav

Nedjelja, 24.9.2017. - Utakmica za 3. mjesto
24-09-2017 12:00
ŽOK Dubrovnik            2 – 1 ŽOK Rudar
Nedjelja, 24.9.2017. - Finale
24-09-2017 12:00
ŽOK Galeb           2 – 0 Reprezentacija Zagreba

 
KONAČNI PLASMAN EKIPA:
1. ŽOK Galeb – Bar
2. Juniorska reprezentacija Zagreba
3. ŽOK Dubrovnik
4. ŽOK Rudar
5. ŽOK Triglav
6. ŽOK Sinj
7. OK Makarska
8. ŽOK Solin
9. OK Trogir
10. ŽOK Gimnazijalac
11. ŽOK Tabor
12. ŽOK Triglav 2