Ostali sportovi

Mornar pobjednik 12. Zimskog bacačkog kupa

by Ilija Kovačević | 16:03:2019 | 19:54:20


Ispunjena jedna norma za Prvenstvo Evrope za juniore

Na terenima SC “Topolica” u Baru danas je u organizaciji AK “Mornar” iz Bara,uz asistenciju u disciplini koplja AK.Tempo i bacanje kugle i kladiva AK.Tara koji su pomogli sa svojim sprava za bacanje takmičenje,pod pokroviteljstvom ASCG uz podrsku Ministarsva sporta i mladih održan "12.Zimski bacački kup Crne Gore - Bar 2019" na kome je nastupilo  preko  60 atletičara iz  10 atletskih klubova: Mornar, Sanja, Jedinstvo, Tara, Draževina, Tempo, Podgorica i Orion, dok su van konkurencije nastupili su atletičari Trebinja i Para olimpijskog komiteta Crne Gore.

Pobjednici kupa Crne Gore su atletičari AK “Mornar” iz Bara sa 143 boda, drugo mjesto su osvojili atletičari AK “Tara” iz Mojkovca sa 51 bodom, a treće mjesto atletičari AK “Jedinstvo” iz Bijelog Polja  sa 46 bodova.

Član AK “Jedinstvo” iz Bijelog Polja Risto Drobnjak bacio je kuglu 18,64 metra i ispunio normu za juniorko prvenstvo Evrope koje se održava od 18. do 21.jula ove godine u Borasu (Švedska). 

Na takmičenju su postignuto sedam rekorda  Crne Gore i to:

- Ana Bošković, članica AK “Tara” rekord za juniorke i seniorke u bacanju kladiva sa rezultatom 44,64 metra,
- Milivoje Pajović, čaln AK “Orion” rekord za mlađe pionire u bacanju koplja sa rezultatom 35,64 metra,
- Milivoje Pajović, čaln AK “Orion” rekord za mlađe pionire u bacanju kladiva sa rezultatom 26,23 metra,
- Suana Tafić, članica AK “Orion” rekord za cicibanke u bacanju koplja sa rezultatom 19,62 metra
- Teodor Čegar, član AK “Draževina” rekord za mlađe pionire sa rezultatom 35,73 metara
- Suana Tafić, članica AK “Orion” rekord za cicibanke u bacanju diska sa rezultatom 13,05 metara,

Pobjednici po disciplinama;

MLAĐI JUNIORI – koplje: 1.Jovan Popović (Sanja) 30,34, 2.Ognjen Vojvodić (Mornar) 28,70, 3.Nikola Stanojević (Mornar) 24,62;  kugla: 1.Emin Kurgaš (Jedinstvo) 11,94, 2.Eldin Pučurica (Jedinstvo) 11,90, 3.Jovan Popović (sanja) 10,58; disk: 1.Eldin Pučurica (Jedinstvo) 30,83, 2.Emin Kurgaš (Jedinstvo) 30,20, 3.Dimitrije Pavlović (Mornar) 24,86; kladivo: 1.Dušan Đurnić (Sanja) 41,52, 2.Dimitrije Pavlović (Mornar) 19,15, 3. Petar Tomić (Mornar) 18,90; JUNIORI – koplje: 1.Amir Papazi (Tempo) 50,50, 2.Krsto Bogavac (Mornar)
39,56;  kugla: 1.Risto Drobnjak (Jedinstvo) 18,64 ; disk: 1.Risto Drobnjak (Jedinstvo) 36,08, 2.Krsto Bogavac (Mornar) 25,77;

SENIORI –  koplje: 1.Alen Beganović (Mornar) 39,92;  kugla: 1.Dejan Živković (Podgorica) 11,34;

MLAĐE JUNIORKE – kladivo: 1.Irena Bošković (Tara) 33,40, 2.Iman Zejnilović (Mornar) 24,92, 3.Ajla Međedović (Mornar) 17,53; kugla: 1.Milica Pejović (Podgorica) 10,21, 2.Anđela Rosić (Tara) 10,07, 3.Mia Ražnatović (Mornar) 7,94; koplje: 1.Irena Bošković (Tara) 30,34, 2.Ajla Međedović (Mornar) 25,38, 3.Nora Selčanin (Orion) 23,06; disk: 1.Anđela Rosić (Tara) 31,86, 2.Iman Zejnilović (Mornar) 22,50, 3.Ajla Međedović (Mornar) 19,38;

JUNIORKE – koplje: 1. Darinka Đuričković (Mornar) 39,57, 2.Milica Popović (Mornar) 23,50; kugla: 1.Darinka Đuričković (Mornar) 11,63, 2.Milica Popović (Mornar) 7,33;  disk: 1:Ana Bošković (Tara) 38,21; kladivo: 1. Ana Bošković (Tara) 44,64;

Takmičenju ispred ASCG prisustvovali su predsjednik Gojko Banjević, član UO ASCG dr Aleksandar Vujičić, direktor Milorad Vuletić, sekretar Milan Madžgalj i selektor reprezentacije Osman Erović.