Ostali sportovi

Perunović i Koprivica najbolji u krosu

izvor ; ASCG & MINA | 17:03:2019 | 20:54:42

Foto; Na slici najuspješniji u seniorskoj konkurenciji kod muškaraca i žena sa organizatorom Zoran Jojićem i sekretarom ASCG Milan Madžgalj.

Članica Atletskog kluba Nikšić, Slađana Perunović i Dragoljub Koprivica iz barskog Mornara osvojili su titule prvaka Crne Gore u krosu. 

Perunović je u Beranama, trci na tri hiljade metara, ubjedljivo trijumfovala ispred atletičarke Podgoričkog maratona, Vesne Pavlićević i klupske drugarice, Jelene Ivković.

Perunović je 13. put osvojila titulu prvaka Crne Gore u krosu.

Koprivica je u trci na 6.000 metara slavio ispred prošlogodišnjeg pobjednika Miloša Mikića (Sparta) i Aleksandra Miletića (Nikšić).

U konkurenciji cicibana najbolji su bili Dušan Laketić (Sanja) i Mia Šofranac (Mornar), kod mlađih pionira pobijedili su Balša Milatović (Mornar) i Miloš Laketić (Sanja), odnosno Anabela Mujović (Sanja), a kod pionira Savo Bogunović (Mornar) i Andrea Rajišić (Mornar).

Najbrži mlađi juniori bili su Jovan Đurović (Jedinstvo) i Milena Perišić (Lovćen), dok su u konkurenciji juniora slavili Edin Erović (Jedinstvo) i Dušica Bošković (Jedinstvo).

Na šampionatu, održanom na terenima aerodroma Berane u tehničkoj organizaciji AK Lim, nastupilo je oko 150 atletičara iz deset atletskih klubova. 

Najviše medalja osvojili su atletičari Mornara (9), drugo je bilo Jedinstvo (8), a treće Lovćen (6). 

U ekipnoj konkurenciji kod žena trijumfovale su atletičarke Lovćena, ispred Mornara i Lima.

Pobjednici po disciplinama;

MUŠKARCI – cicibani (800m): 1. Dušan Laketić – Sanja, 2. Enes Erović - Jedisntvo, 3. Luka Radojičić – Nikšić; mlađi pioniri (1000m): 1. Balša Milatović – Mornar i Miloš Laketić – Sanja, 3. Andrija Obradović – Jedinstvo; pioniri (1500m): 1. Savo Bogunović – Mornar, 2. Nikola Mišeljić – Sanja, 3. Stefan Petrović – Mornar; mlađi juniori (2000m): 1. Jovan Đurović – Jedinstvo, 2. Jovan Mašanović – Mornar, 3. Lazar Živković – Lim; juniori (3000m): 1. Edin Erović  - Jedinstvo, 2. Matija Đurović – Jedinstvo, 3. Slavomir Božović – Nikšić; seniori (6000m): 1. Dragoljub Koprivica - Mornar, 2. Miloš Mikić – Sparta, 3. Aleksandar Miletić – Nikšić;

ŽENE: cicibanke (600m): 1. Mia Šofranac – Mornar, 2. Anđela Đuranović – Sanja, 3. Petra Ražnatović – Mornar; mlađe pionirke (800m): 1. Anabela Mujovi – Sanja, 2. Dejana Mašanović – Mornar, 3. Anastasija Pajović – Lovćen; pionirke (1000m): 1. Andrea Rajišić – Mornar, 2. Marija Jovićević – Mornar, 3. Danijela Batrićević – Lovćen; mlađe juniorke (1500m): 1. Milena Perišić – Lovćen, 2. Jovana Obradović – Jedinstvo, 3. Marija Perišić – Lovćen; juniorke (2000m): 1. Dušica Bošković – Jedinstvo, 2. Marina Marković – Lovćen, 3. Milja Joksimović – Jedinstvo; seniorke (3000m): 1. Slađana Perunović – Nikšić, 2. Vesna Pavlićević – PG maraton, 3. Jelena Ivković – Nikšić;